Slotlar Nasıl Çalışır ?

slot makinelerinin tarihini ve nasıl çalıştığını yazımızda bulabilirsiniz.

Slotlar, 1895 yılında Liberty Bell makinesini icat ettiğinden beri uzun bir yol kat etti. Orijinal mekanik 3 makaralı makine, makaraların nerede bittiğini belirlemek için bir kasnak ve yay sistemi kullanıyordu ve en fazla 0,50 dolar ödüyordu. Buluş büyük bir başarı olmasına rağmen, dökme demir tasarımlar inanılmaz derecede ağır ve hantaldı.

Oyun teknolojisinde uzmanlaşmış bir Amerikan şirketi olan Bally, 1963 yılında Money Honey adı verilen ilk elektromekanik slot makinesini piyasaya sürerek orijinal buluşu geliştirdi . Maksimum ödeme 500 jetona çıkarıldı.

Günümüzde, çoğu slot makineleri bilgisayarlı. Mekanik kullanmak yerine bilgisayarlar, makaraların son konumlarını belirlemek için rastgele sayı üreteçleri (RNG’ler) kullanılmakta. RNG’ler tarafından oluşturulan uç noktalarda, makaralar, makaraya ne kadar döneceğini ve nerede duracağını söyleyen kısa dijital elektrik darbeleri gönderen adım motorları tarafından yönlendirilir.

Rastgele Sayı Üreteçleri Nasıl Çalışır ?

Rastgele sayı üreteçleri fikri, düşündüğünüz kadar karmaşık değildir. Sonuçta, bir çift zar bir rastgele sayı üretecinin bir örneğidir. Modern yuvalarla, dahili bilgisayarlar her zaman sayı üretmekte ve bu sayılar tipik olarak 1 ile birkaç milyar arasında değişmektedir.

Döndürdüğünüzde veya kolu çektiğinizde, oyun 3-silindirli bir oyun oynuyorsanız RNG tarafından üretilen üç sayıyı kaydeder; her bir makara benzersiz bir sayı gerektirir. Sayılar, bir sanal makaraya karşılık gelen bir sayı ile sonuçlanan bir dizi matematiksel algoritma aracılığıyla sistematik olarak beslenir. Sanal makaradaki konum, gerçek makaralara nerede duracağını söyler. Her şey birkaç saniye içinde gerçekleşir ve büyüleyicidir.

RNG’lere geçişle, Charles Fey‘in özgün yaratımı artık tarihe geçti, ancak temel tasarımı tüm dünyada oyun geliştiricilerine ilham vermeye devam ediyor. Öncüllerinin büyük hacimli mekanik kafeslerinden kurtulmuş olan slotlar artık internet bağlantısının hemen hemen her yerinde kullanılabilir.

Betmatik bahis sitesinde günümüz teknolojisi kullanılarak tasarlanmış en güvenilir slot oyunlarını oynayabilirsiniz. Site hakkında bilgi sahibi değilseniz Betmatik Nasıl Bir Site ? başlıklı içeriğimizi incelemenizi tavsiye ederiz. Herkese bol şans ve kazançlar dileriz.

Bir yanıt yazın